CHMIELOTY 2023

XIII Ogólnopolski Piknik Paralotniowy 18-20.08.2023

Chmieloty 2018
Piknikowa brać paralotniowa
PPG-antowe trofeum
Wieczorna integracja
Tortowa impreza
Chmielaki oczami pilota
Jedyny słuszny baner :)
facebook_page_plugin

Loty z pasażerem

Zapraszamy wszystkich chętnych do upajania się niezapomnianymi chwilami i widokami z wyższej perspektywy z wykwalifikowanym pilotem.
Kontakt do pilota tandemowego:

Przeloty z napędem: Sławomir Lato


Lot w tandemie to dla wielu spragnionych latania, pierwszy kontakt z przestrzenią powietrzną w prawdziwym wymiarze. Wielu przyszłych pilotów i nie tylko tak właśnie zaczynało swoją przygodę z paralotniarstwem. Jeżeli Twój stan zdrowia jest dobry i nie masz epilepsji, chorób serca, zaburzeń układu krążenia, omdleń to spokojnie możesz wykonać lot w tandemie.
tandem
Wiele osób ma duże opory tłumacząc się, że ma lęk przestrzeni, proszę mi uwierzyć, że podczas startu zapomina się o wszystkim i czeka się tylko na jedno...... kiedy będziemy wyżej bo tam więcej wrażeń.
Każdy pasażer przed lotem jest dokładnie poinstruowany co ma robić, dostaje kask z łącznością a w czasie lotu może rozmawiać z pilotem przez radio. Do lotu powinno się zaopatrzyć w buty zakrywające kostkę dotyczy tylko i wyłącznie startu z nóg, okulary przeciw słoneczne (mogą się przydać) no i aparat fotograficzny bo widoki są bezcenne.
Ponieważ mieszkamy na równinnym terenie, starty odbywają się głównie na startowisku z płaskiego terenu z napędem. Loty tandemowe odbywają się w spokojnych warunkach atmosferycznych.
poniżej przedstawiamy filmy z lotu w tandemie,
który był niespodzianką na 18-te urodziny