CHMIELOTY 2023

XIII Ogólnopolski Piknik Paralotniowy 18-20.08.2023

Chmieloty 2018
Piknikowa brać paralotniowa
PPG-antowe trofeum
Wieczorna integracja
Tortowa impreza
Chmielaki oczami pilota
Jedyny słuszny baner :)
facebook_page_plugin

AKTUALNOŚCI

Podziękowania - CHMIELOTY 2023

Jak wszystko w życiu ma swój początek i koniec, XIII edycja pikniku CHMIELOTY 2023 też już przeszła do historii. Z tego miejsca chciałbym wszystkim osobom, instytucjom, darczyńcom, serdecznie podziękować za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Nie ukrywam, że cały piknik przygotowuje garstka osób, która sprawia, że cała impreza wygląda tak a nie inaczej. NIgdy nikogo nie naśladowaliśmy a wręcz przeciwnie to nas starają się kopiować.  Z małego nic nieznaczącego pikniku stworzyliśmy imprezę o której wszyscy mówią i to mówią dobrze chcą tam wracać bo atmosfera, klimat jest niepowtarzalny. Nigdy nie chcieliśmy aby był inny.CHMIELOTY 2023 4

Kolejny raz pomimo kiepskich prognoz pogody, tak jak wszystkim wmawialiśmy, że ICM "kłamie" mało kto chciał w to uwierzyć a jednak warunki do latania były jak zwykle wspaniałe i kto chciał to polatał w pięknych okolicznościach przyrody. W tym roku również było wzorowo na płycie startowiska z małym incydentem przy śliskiej murawie jeden z pilotów potknął się i stracił śmigło. Pojawił się też wśród nas "Janusz biznesu", który nie zarejestrował się na pikniku, startował z dala od wszystkich  ignorując regulamin i obowiązujęce wszystkich pilotów zasady, na domiar złego woził ludzi w tandemie nie bacząc na konekwencje co by było w razie niebezpiecznej sytuacji. Nie rozumiem takich ludzi i brak mi słów na tego typu zachowanie.

Tegoroczny piknik skupił rekordową ilość zarejestrowanych pilotów bo było Nas aż 107. Poczęstowaliśmy Was krówkami "CHMIELOTKI", ukraińskim barszczem, bigosem oraz smakołykami z OSM Krasnystaw w połączeniu z pysznym pieczywem z piekarni Grela z Mełgwi, oraz przekąskami z Lubella Lublin.

Czytaj więcej: Podziękowania - CHMIELOTY 2023

Tandemy na CHMIELOTACH

Dostajemy zapytania dotyczące latania w tandemach zarobkowo na CHMIELOTACH.

Śpieszymy z informacją co taki pilot powinien posiadać.

Trajki tandem

1. Świadectwo kwalifikacji z uprawnieniami PPGG tandem.
2. Aktualne badania lekarskie.
3. Aktualny przegląd techniczny trajki, skrzydła i jeżeli jest zamontowany zapas to też przez wykwalifikowanego mechanika z uprawnieniami.
4. Aktualne ubezpieczenie.
5. Wszystkie dokumenty w orginale (do wglądu)nie akceptujemy kserowanych dokumentów.
6. W przypadku stałego załoganta (np. żona) pilot jest zwolniony z poświadczeń zdatności do lotu (przeglądu technicznego) koniecznie przy rejestracji musi być wpis stałego załoganta.

uprawnienia


 

CHMIELOTY 2023 co nas czeka

Trzynasta Edycja CHMIELOTÓW, no kto by się spodziewał? Oczywiście jak aura pozwoli to w trzeci weekend sierpnia 2023 roku w Krasnymstawie paralotniarze z całej polski znowu się spotkają na jak to niektórzy mówią „najfajniejszym pikniku paralotniowym”. Miło się słucha jak uczestnicy mówią o imprezie w którą wkładamy tyle serca a przyjezdni są z całej Polski i nie tylko.

W ubiegłym roku znowu piknik pękał w szwach bo 120 pilotów na tak małej łące gdzie trzeba mieć na uwadze startujące motoparalotnie, motolotnie i swobodnych za wyciągarką, pokazuje kunszt kierownika startów i osób wspomagających oraz prawdziwe oblicze pikniku.

Niewątpliwym pokazem i całą atrakcją CHMIELOTÓW jest sobotni niski przelot nad miastem, który zawsze zdominuje wszystkie imprezy jakie w tym czasie odbywają się w różnych częściach miasta i zarówno oczy jak i telefony robiące setki zdjęć i filmów będą skierowane w jedynym słusznym kierunku... ku niebu.

 Chmieloty na zachodzie slonca

(fot. Dariusz Wożakowski)

Czytaj więcej: CHMIELOTY 2023 co nas czeka

CHMIELOTY 2023 - rejestracja

Witamy serdecznie
Mamy do Was serdeczną prośbę, wiemy, że czasu jest jeszcze sporo ale sami widzicie jak piknik już pęka w szwach a wiedza jaką możemy zdobyć dzięki wypełnionymi formularzami od Was bardzo nam pomoże i w dużym stopniu ułatwi organizację tegorocznego pikniku. Jeśli wybierasz się w tym roku na #CHMIELOTY to wypełnij formularz najlepiej od razu kiedy skończysz to czytać
FORMULARZ 2023 jeżeli wypełnisz a nie dotrzesz to nic się nie stanie oprócz tego że będziesz żałował(a).
Jeżeli na dwa dni przed piknikiem nie będzie obiecujących prognoz to wiadomo, że nie będziemy nic organizować bo nikt nie przyjedzie. Jeżeli wypełnisz formularz my orientacyjnie będziemy wiedzieć na jaką ilość osób mamy się przygotować z kateringiem i innymi rzeczami. Poświęć chwilę czasu na ten prosty formularz.
Dziękujemy i
do miłegorejestracja 2023

CHMIELOTY 2023

Wiele osób pisze do nas jak i dzwoni z pytaniem o tegoroczny piknik CHMIELOTY 2023, nie ogłaszaliśmy do tej pory żadnych informacji bo nie od nas to zależy a organizacja takiego przedsięwzięcia to sporo pracy i nie tylko a nie chcieliśmy wprowadzać dezinformacji. Dzisiaj możemy już śmiało to ogłosić, że jak pogoda dopisze to w dniach 18-20 sierpnia 2023 roku, będziemy organizować piknik w Krasnymstawie oczywiście tu gdzie zawsze:)

Chmieloty 2020 (3)

Nie ukrywamy, że od trzech lat współpraca między Stowarzyszeniem a UM K-staw układa się w jak najlepszym porządku i możemy liczyć na pomoc jak i wsparcie, szkoda tylko, że osoby które pracują teraz w dziale promocji miasta nie pracowały wcześniej. Niebawem ustalimy resztę rzeczy i będziemy Was informować o postępach przygotowań.

Pozdrawiam

Mariusz Dziuba (Mecenas)
Prezes KSP


 

Joomla Module OT Client Logos Scroller powered by OmegaTheme.com